Чавдар и Бавни и яростни продължават без грешка в ББЛ А група, драматична победа за Вихър(сн. ББЛ)
23-10-2021 20:52 | BGbasket.com

Чавдар Троян и Бавни и яростни продължават без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Двата тима спечелиха днешните си мачове в регион Център, които се проведоха в Русе, а победа днес постигна и Вихър Айтос.

Чавдар Троян надви Локомотив Горна Оряховица със 78:65, оставяйки го без успех до момента. Баскетболистите на Лъчезар Диков поведоха с 18:9 първата четвърт. През втория период авансът им достигна 15 точки, но след силни финални минути на полувремето, на почивката съперникът им намали за 32:37. След паузата обаче Чавдар отново увеличи аванса си и преди заключителната четвърт той отново бе двуцифрен при 62:50. Последната част бе сравнително равностойна, като символичните домакини нямаха проблем да поддържат аванса си и да спечелят.

Камен Пенчев завърши с 23 точки и 7 борби за победителите, 14 точки добави Радослав Кочев.

За Локомотив Тони Прокопиев бе най-резултатен с 19 точки, Фурууа Брендакс реализира 15, с 10 е Данаил Киров.

Шампионът в региона от миналия сезон Бавни и яростни също нанесе трета загуба на домакина Дунав Русе, побеждавайки го със 70:53 след по-силно второ полувреме. Двата тима започнаха мача с доста грешки и пропуски, което се отрази и на ниската резултатност. Разликата така и не надхвърли 4 точки, като на почивката тимът от Плевен водеше с 25:22. След паузата обаче доста по-опитният отбор на Бавни и яростни взе инициативата и започна да трупа аванс, който преди заключителната четвърт бе най-големият в мача до момента при 49:34. В оставащото време преднината на тима надхвърли 20 точки, като на практика в последните минути мачът се доиграваше.

Едва шестима баскетболисти на победителите взеха участие в срещата, като с 23 точки и 8 борби завърши Венцислав Георгиев, Максим Генов вкара 18 точки, Цветан Тодоров е с 13 точки и 13 борби.

За русенци Асен Нейков завърши с 16 точки и 9 борби, Теодор Трифонов добави 15 точки.

В най-оспорвания мач, изигран днес, Вихър Айтос се наложи над Чардафон със 106:99 след продължение за втората си победа от началото на сезона. Тимът от Габрово поведе с 27:19 след десет минути игра, но след много силна игра до края на полувремето, на почивката съперникът му обърна за 54:44. Авансът на Вихър достигна 14 точки след паузата, а преди заключителната четвърт тимът водеше със 73:67. Две минути преди края обаче Чардафон стигна до пълен обрат, а след нови размени на водачеството мачът бе пратен в добавени пет минути при 95:95. Баскетболистите на Дечо Коешинов поведоха още в началото на продължението и този път не изпуснаха преднината си до последно.

Стоян Милчев завърши с 38 точки и 10 асистенции за победителите, но направи и 9 грешки. Игралият без нито една смяна Стоил Аладжов се отчете с 34 точки и 10 борби, а по 10 точки добавиха Йордан Киров и Симеон Апостолов (14 борби).

За Чардафон за пореден мач над всички бе играещият треньор Антонио Станков, който записа 29 точки и 8 борби. Димитър Радев реализира 19 точки, Боримир Алексиев е с 12, а 10 има Илиян Павлов.