Рилски спортист завърши с победа редовния сезон

Рилски спортист завърши с победа редовния сезон(сн. НБЛ)
24-04-2019 19:37 | BGbasket.com

Рилски спортист завърши с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига. В последния си мач тимът от Самоков победи у дома Ямбол със 74:67. Въпреки отсъствието на гардовете Станислав Говедаров и Дарин Иванов, гостите оказаха сериозна съпротива на своя съперник, особено през първото полувреме, а до последните няколко минути имаше интрига в мача.

Рилски спортист завършва с баланс 13-11, като ще има за съперник на четвъртфиналите Академик Бултекс 99. Ямбол е на седмата позиция с 8-16, което му отреди Берое във фазата на елиминациите.

Двубоят започна сравнително равностойно. Нито един от двата тима не успя да поведе с повече от 4 точки, а след десет минути игра домакините водеха с 23:19. Ситуацията не се промени и през втория период, като отборите на няколко пъти разменяха водачеството си. Близо минута преди почивката Ямбол водеше с точка, но тройка на Юджийн Харис изведе Рилски спортист напред с 38:36 след 20 минути игра.

След паузата баскетболистите на Людмил Хаджисотиров взеха инициативата и започнаха да трупат разлика. В края на третата четвърт тя стана двуцифрена за първи път в срещата при 58:48, а преди заключителната четвърт бе напред с 59:51. До края домакините поддържаха аванс от няколко точки и спечелиха.

Малик Диме бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Златин Георгиев отбеляза 14, с дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби е Антъни Гуджино, а 10 точки добави Юджийн Харис.

За Ямбол над всички бе ЛаРон Смит, който завърши с 18 точки и 11 борби. Айзея Уилямс се отчете с 13 точки, а 12 има Алекс Матушев.